WYDARZENIA

Powrót

PRASKIE LETNIE SPOTKANIA CHÓRALNE


PRAGUE SUMMER CHORAL MEETINGW dniach 14.07-15.07.2017 Gdański Chór Nauczycielski brał udział w LETNICH SPOTKANIACH CHÓRALNYCH w Pradze obok 20 innych chórów przybyłych na to spotkanie z całej Europy, a także z Chin i Izraela.

Praskie spotkanie miało charakter prezentacji poziomu i programów chórów bez elementów emocji konkursu, co sprzyjało swobodzie występów, a co za tym idzie wspaniałej, radosnej atmosferze.

14 lipca

GCHN prezentuje swój 30 minutowy program w Kościele Św. Marcina na Starym Mieście . Obejmuje on 10 różnych utworów począwszy od sakralnych poprzez pieśń staro angielską, melodie afrykańskie, polskie pieśni ludowe aż po utwór popowy „The Lion sleeps tonight”, którym sprowokowaliśmy publiczność do wspólnego śpiewania.

15 lipca

Koncert naszego chóru odbył się w Kościele Św. Salvatora na Starym Mieście. Program podobnie skonstruowany jak dzień wcześniej , ale już z innymi utworami, kończy wykonanie kaszubskiej piosenki „Wele, wele wetka” z układem choreograficznym w opr. dyrygent chóru p. T. Pabjańczyk..

Dzień ten kończy się wspólnym śpiewem 4 utworów otrzymanych wcześniej od organizatorów. Jednym w nich - "Kačena divoká" dyrygowała nasza dyrygent . Ponadto wszystkim chórom , na ręce dyrygentów , wręczone zostały dyplomy uczestnictwa w PRASKICH LETNICH SPOTKANIACH CHÓRALNYCH.

Organizatorzy spotkania chóralnego, przydzielając przewodnika, umożliwili nam zwiedzenie głównych atrakcji Pragi.

GChN na tle panoramy Pragi

Organizatorzy spotkania chóralnego, przydzielając przewodnika, umożliwili nam zwiedzenie głównych atrakcji Pragi.

Na najbardziej malowniczej ulicy w Pradze, Złotej Uliczce.

Wyjazd GChN na spotkania chóralne do Pragi stanowił okazję do zwiedzenia po drodze innych atrakcji turystycznych, jak np. Wrocław, a także leżące tuż za polską granicą Skalne Miasto

Na „Rynku Słoni” w Skalnym Mieście.

Przed „Bramą Gotycką” w Skalnym Mieście


Przed Ratuszem Głównym we Wrocławiu.

Wrocław - chórzyści w drodze do Archikatedry pw. Św. Jana Chrzciciela, w której oprawili muzycznie msze świętą.

Ustalenia dyrygentki z proboszczem i organistą katedry i śpiewamy.


Więcej zdjęć w Galerii

^^^